Radni redosled mašine za sačmarenje je podrška za dovođenje → ubacivanje mehanizma za ubacivanje → ulazak u prostoriju za peskanje → sačmarenje (obradak se rotira dok napreduje) skladište sačme → kontrola toka → obrada predmeta sačmiranjem → elevator sa kašikom Vertikalno podizanje→ Odvajanje šljake→(Recirkulacija)→Pošalji komoru za sačmarenje→Istovar pomoću mehanizma za istovar→Podrška za istovar. Zbog zakrivljenih oštrica koje se koriste u uređaju za sačmarenje, poboljšane su performanse dotoka projektila, povećana je snaga izbacivanja, radni komad je prilično kompaktan i nema mrtvog ugla, a održavanje je praktičnije.
Mašina za pjeskarenje unutarnjeg i vanjskog zida čelične cijevi ima prednosti:
1. Mašina za sačmarenje usvaja novi, visokoefikasni multifunkcionalni uređaj za sačmarenje, centrifugalni konzolni tip, koji ima veliku zapreminu peskarenja, visoku efikasnost, brzu zamenu oštrice i ima performanse integralne zamene i pogodan je za održavanje.
2. Radni komad neprekidno prolazi kroz ulaz i izlaz mašine za sačmarenje. Za čišćenje čeličnih cijevi s vrlo različitim promjerima cijevi, kako bi se spriječilo da projektili izlete van, mašina koristi višeslojne zamjenjive četke za brtvljenje kako bi se ostvarilo potpuno zaptivanje projektila.
3. Usvojen je separator šljake tipa BE sa punim zavjesama, koji uvelike poboljšava količinu odvajanja, efikasnost odvajanja i kvalitetu pjeskarenja i smanjuje trošenje uređaja za pjeskarenje.